Domowe elektrownie wiatrowe

Domowe elektrownie wiatrowe mogą składać się z kilkuset turbin wiatrowych indywidualnych i obejmują rozszerzony obszar setek kilometrów kwadratowych, ale ziemia między turbinami mogą być wykorzystywane do celów rolniczych i innych. Farma wiatrowa może znajdować się na morzu, aby skorzystać z silnych wiatrów wiejących nad powierzchnią oceanu lub jeziora.

 Idealna lokalizacja miałaby w pobliżu stały przepływ wiatru bez burzliwej przez cały rok pogody, z minimalnym prawdopodobieństwem nagłych, potężnych wybuchów wiatru. Ważnym czynnikiem lokalizacji turbiny jest również dostęp do lokalnego popytu lub zdolności przesyłowej.

Zazwyczaj witryny są sprawdzane na podstawie atlasu wiatru i zatwierdzane z pomiarami wiatru. Meteorologiczne dane same zwykle nie są wystarczające dla dokładnego umiejscowienia dużych projektów energetyki wiatrowej. Zbiór witryn konkretnych danych dotyczących prędkości i kierunku wiatru ma decydujące znaczenie dla określenia potencjału w celu sfinansowania projektu. Domowe elektrownie wiatrowe i lokalne wiatry są często monitorowane przez rok lub dłużej.